Ładowanie logo
Zakres cen: z 200zł do 10,000zł
Zasięg obszaru lądowego: z 10 m2 do 1,000 m2
Inne funkcje

Blog

  • Strona główna
  • Blog
Chcesz mieć udane wakacje? Podpowiemy Ci jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem!

Chcesz mieć udane wakacje? Podpowiemy Ci jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem!

Planujesz wyjazd na długo wyczekiwane wakacje lub krótki urlop? Nie koncentruj się tylko na znalezieniu optymalnego celu podróży i oferty. Pamiętaj, że UDANE WAKACJE TO BEZPIECZNE WAKACJE ORAZ BEZPIECZNY DOM!

Wyjeżdżając na wakacje warto zadbać o to, aby podczas Twojej nieobecności mieszkanie, dom i nieruchomość, w której mieszkasz były odpowiednio zabezpieczone. Pozwoli Ci to na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek, dlatego zanim wyruszysz na zasłużony odpoczynek, pamiętaj o kilku ważnych zasadach, jak zabezpieczyć Twój dom lub mieszkanie na czas Twojej nieobecności:

1️. Zabezpiecz swój dom/mieszkanie:

◦ Zamknij wszystkie okna i drzwi

◦ Sprawdź, czy wszystkie urządzenia elektryczne są wyłączone, za wyjątkiem lodówki

◦ Odłącz dopływ wody i gazu, jeżeli masz taką możliwość

◦ Upewnij się, że system alarmowy działa poprawnie

◦ Zabezpiecz wszystkie lekkie przedmioty na balkonie i w ogrodzie

◦ Wyrzuć śmieci i produkty łatwo psujące się

◦ Znajdź opiekę dla Twoich zwierząt na czas nieobecności, jeśli nie możesz ich zabrać ze sobą

2️. Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych:

◦ Unikaj publikowania informacji o swoich planach wakacyjnych oraz bieżących relacji z wyjazdu. Po co kusić złodziei? Lepiej pochwalić się po powrocie do domu!

3️. Ubezpieczenie:

◦ Pamiętaj o ubezpieczeniu swojego mieszkania/domu na wypadek włamania, zalania czy pożaru. To zapewni Ci dodatkowy spokój podczas wakacyjnych podróży!

4. Powiadom sąsiadów:

◦ Poinformuj zaufanych sąsiadów, kogoś z rodziny lub właściciela nieruchomości o swoim wyjeździe i poproś o dyskretną kontrolę Twojego domu, opiekę nad zwierzętami czy kwiatami oraz systematyczne opróżnianie skrzynki pocztowej

Zasady te obowiązują niezależnie od tego czy chodzi o Twój własny dom czy o mieszkanie na wynajem. Jeśli o wszystkie wymienione czynności już zadbałeś, możesz spokojnie pakować walizki i cieszyć się beztroskimi wakacjami, ponieważ zapewniasz sobie w ten sposób spokój i komfort psychiczny oraz udany wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porównaj

Jak możemy Ci pomóc?

Jeżeli nie udało Ci się znaleźć optymalnej oferty wśród naszych aktualnych ogłoszeń lub lokal będzie Ci potrzebny nieco później, zachęcamy do pozostawienia kontaktu do siebie i opisanie nam swoich oczekiwań. Skontaktujemy się z Tobą, jak tylko pojawi się oferta, która może Cię zainteresować.
Tymczasem zachęcamy do obserwowania nas w naszych Social Mediach.  

Zespół XCONSULTER sp. z o.o